Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Discutie cu un personaj anime ^_^

In jos 
+4
Hyeish.not
Nywa
yumyum.cherry^^v
Denissu-chan
8 participanți
AutorMesaj
Denissu-chan
Chiunin
Denissu-chan


Mesaje : 119
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/02/2010

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 1:22 am

Pai ideea asta mia venit asa imediat. Sa zicem sa sunteti intro cafenea anime in Tokyo si va intalniti cu personajul vostru preferat, trageti un scaun si hai la taclale.
Scrieti cu cine ati vrea sa vorbiti si purtati liber dialogul.
Have fun! ^_^
Sus In jos
yumyum.cherry^^v
Airbender
yumyum.cherry^^v


Mesaje : 447
Reputatie : 2
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Land of Death, Land of Cookies and Land of Happiness(sometimes I'm there)

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 4:56 am

Imi place ideea! Dar nu stiu daca o sa va placa asta....

Stateam in cafenea gustand cu placere dintr-un suc de portocale... Era atat de delicios, yum yum. Privesc prin cafenea si observ ca e plina cu personaje anime?! Wow, am dat lovitura! Vad cum se apropie de mine... L.. Leolouch din Code Geass???
-Buna domnisoara. imi spuse acesta cu o voce fermecatoare
-B..buna. spun eu foarte timida
-Ce parere ai de acest loc? Fabulos nu?
-Da, este foarte dragut, imi place.
Cand am dat sa ma ridic de la masa sa dau mana cu el ma impiedic si cad peste el. Asta ne-a facut sa ne apropiiem fetele chiar foarte mult. El rosea si eu cred ca eram si mai si. Nu stiam ce sa fac. Imi era greu sa ma ridic, nu stiu de ce
-Te-ai lovit?ma intreba el
-N.. nu imi pare foarte rau.
Cand reusisem in sfarsit sa ma ridic, el ma apuca de brat. Asta mi-a miscat genunchiul de ii venise fix intre picioare Rade mosu\' rade
-O DUMNEZEULE!! CE DURERE! striga cat ii tinea plamanii
-Pare rau, pare foarte foarte rau!!
Il ajut sa se ridice si usor il asez pe un scaun. "Halal intalnire cu el " imi zic eu in minte
-Nu... e .. nimic. abia mai putea spune ceva
Dupa cinci minute zacand si vaitandu-se isi revine. Acesta imi spune
-Sti m-am distrat in ciuda faptului ca am fost lovit si trantit pe jos
-Imi pare chiar rau, nu stiu deobicei nu sunt atat de impiedicata
-Nu e nimic, fi fara grija
Se apropie de urechea mea si imi spune:
-Sper sa ne mai intalnim, mi-a placut sa vorbesc cu tine.
Si a plecat lasandu-ma singura. Eram dea dreptul uimita, l-am cunoscut pe Lelouch fata in fata...

Nu prea imi place ce am facut, ma mir ca nimeni nu posteaza aici, e o idee chiar misto, mie imi place!

Sus In jos
Nywa
Niukenin
Nywa


Mesaje : 2122
Reputatie : 38
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 5:56 am

Eu cu Sasori intr-o conversatie.

Intru intr-o cafenea, intr-o pereche de jeansi negri si o bluza mulata pe corp rosu-sangeriu cu scris negru pe piept. Toate mesele sunt ocupate, dar vad un loc liber. Ma apropii si raman uimita. La acea masa era Sasori-kun?!?! Sigur am murit si am ajuns in Iad Manuela.
- Ma... scuzati, spun eu, rosind usor in obraji si jucandu-ma cu parul meu saten-inchis, intins cu placa.
- Da? Ii aud vocea minunata a roscatului.
- E liber acest loc? Il intreb timida, necaracteristic mie.
- Nu, puteti sa stati.
Ma asez in fata lui si incep sa ma uit prin local dupa chelnerita, dar privirea lui, ma cerceta discret si pe ascuns pe mine. Ii fac semn chelneritei si imi comand o cola si o savarina, ca adoram aceea prajitura.
- Aveti un ceas domnisoara? Ii aud din nou vocea ce imi dadea fiori pe sira spinari.
- Stati doar putin sa ma uit, spun respectoasa si ma uit la mobil. Este ora 16:30.
Aproba din cap si reincepu sa citeasca o carte. Ma chiorasc putin si vad ca citea cartea mea preferata "O mie si una de nopti". Intre timp a venit si comanda mea. Platesc comanda si incep sa mananc calma savarina, savurand-o. Eram fericita ca diseara este un concert Nightwish si ca aveam permis si in culise.
- Nu stiu daca stiti...
- La pertu te rog. Am doar 18 ani, spun si zambindu-i inocent.
- Sa reformulez. Sti ca diseara e concert Nightwish?
- Normal este formatia mea de rock, spun entuziasta, parca as vorbi cu un vechi prieten.
Sasori imi zambi sagalnic apoi se ridica de la masa si imi sopti la ureche ca o sa ne vedem diseara in culise, daca am facut cumva rost de permis. Ii raspund ca o sa ne vedem si apoi il urmaresc visatoare cum iesi din cafenea. Doamne ce hot este tipul acesta...

Mi-ar placea sa se intample si in realitate ^.^
Sus In jos
https://perfectenemy.forumgratuit.ro
Hyeish.not
Ninja-Medic
Hyeish.not


Mesaje : 175
Reputatie : 8
Data de inscriere : 02/03/2010
Localizare : Hye's own world.

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 7:30 am

Moi and Sasha in cafenea.

Epuizata de la cumparaturi intru`ntr`o cafenea pun si simplu. Caut o masa dar,aproape,dar aproape toate erau ocupate. Numai cupluri erau. Dar toti erau din animeuri. Ii vad pe Sasuke si pe Sakura sarutandu`se. Omg sa fac o poza. Dar nu am telefonul aproape. Ma asez deodata la masa libera. Un baiat iese din baie. Il recunosc oriunde. Mic,gen 13 ani. Omg Sasha!? Se indreapta usor spre masa mea. Eu eram panicata si nu mai stiam ce sa fac. Acesta se oprii in fata mea si ma privi de sus.
-Ce faci la masa mea?! imi spune baiatul.
-Masa ta? Am vazut ca e libera si..
-Nevermind. Poti sta,la cate cumparaturi ai..Acesta se uita la pungile mele.
-Ah,da..haine...si tot ce`mi trebuie.
Acesta chicotii si comanda 2 pahare mari de cola si niste prajituri cu capsunele.Chelnerita Neko fugi impiedicandu`se sa ne aduca comanda.
Ma uitam uimita la cafenea si nu obsev ca Sasha se holba intens la sanii mei. Acesta se abtinea probabil cu greu sa nu`mi ia sanii`n mainile sale si sa`i stranga. Comanda vine rapid asa ca..incepem sa mancam.
-Si cum te cheama?
-AnnAh.
-Frumos pe mine ma...
-Sasha..
-Wha?! De unde! Se ridica brusc de la masa si vine peste mine si`mi pune mana pe sani. Tip dar nimeni pentru ca`l cunosteau nu`mi sare`n ajutor. Omg. Dupa un minut ma lasa si pleaca sarutandu`ma pe obraz si dandu`mi un biletel.
Deschid biletelul. Acolo scria "poate ne mai vedem..maria...a..Annah".Raman socata si`mi platesc portia si plec cu bagajele spre casa.


Ce as vrea sa vad asta pe viu=]] dar nu mie:))
Sus In jos
dark angel
Academy Student
dark angel


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2010

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 8:28 am

Eu si Light in parc.
Ma plimbam prin parc cu rolele imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti si un meiu pe corp.Imi scot telefonul incepand sa trimit un mesaj fara sa ma mai uit pe unde merg.Deodata simt ca ma bag in cineva picand peste acea persoana.Imi ridic privirea si il vad pe Light.
-Esti bine?ma intreba putin ingrijorat.
-Ahh...da.si scuze.murmur ridicandu-ma cu greu.
-Nu-i nimic.raspunse.
La ce impiedicata sunt mai aveam un pic si picam din nou.Ma prinse de brat ajutandu-ma sa imi recapat echilibrul.
-Vrei sa ne plimbam?intreb brusc.
-Dap..murmur incepand sa merg incet.
Am parcurs parcul in lung si lat povestind mai mult el decat mine..fiind prea ocupata sa visez cu ochii deschisi.
-Stii este un concert in seara asta nu stii la cat incepe?intreba.
-Aaaa concertul din parc..la 18:00.spun zambind.
Ma saruta pe obraz si spuse ca deabia astpeata sa ne vedem acolo,apoi pleaca.Am ramas ca nebuna uitandu-ma ca traznita dupa el.

ce as vrea sa fie in viata reala....
Sus In jos
Don't trust me!
Academy Student
Don't trust me!


Mesaje : 20
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 28

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 5:40 am

Eu şi Ciel într-un Fast Food.

Mergem pe străzile prăfuite, îmbrăcată întro-o pereche de blugi negri strâmţi, tăiaţi în genunchi şi un tricou mulat pe corp vişiniu fără mâneci şi pe deasupra o vestă tot vişinie. Întru într-un fast food îmi iau ceva de mâncare şi mă uit prin local privind stupefiată toate animeurile. Keita se săruta cu Ako, Riko privindu-i geloasă. Sasuke o ţinea de mână pe sub masă pe Sakura, Zero nu îşi putea luat ochii de la sânii lui Yuuki. Văd că toate mesele de afară erau goale. Şi mă mai şi întreb de ce, e 20 Septembrie, vremea nu mai e aşa milostivă iar vântul bate ca turbatul. Se împiedică cineva şi care peste mine şi mă face una cu podeaua. După ce se ridică de pe mine mă ajută şi pe mine să mă ridic. Acum eram într-o situaţie jenantă. Toată lumea se aştepta sa ii trag o palmă dar eu am început să râd deoarece acesta a venit cu trei pachete de şerveţele gata să le pună pe toate pe tricoul meu.
-Te rog frumos să mă scuzi.
-Nu e nimic e doar puţin katchup.
-Trebuie să învăţ să fiu mai atent. Cum te cheamă?
-Hm…pai…Don’t trust me.
-Haioasă poreclă. Dar văd că nu e aşa.
-Ai dreptate.
După ce s-a asigurat că nu mai am katchup pe bluză, mi-a cumpărat un alt meniu, după ce am mâncat toţi trei, Ciel a început să se dea la mine. Şi avea mare succes.
-Ciel, trebuie să mergem acasă.
-Ai dreptate Sebastian, mi-a făcut plăcere frumoasă domnişoară.
A spus el muşcându-mă de gât. După ce a ieşit mi-am dat seama că la gât aveam un lănţişor şi în decolteu un bileţel. Citesc bileţelul pe care scria o adresă. L-am privit visând să îl întâlnesc în fiecare zi.
Sus In jos
Kurama^_^Sweet
Chiunin
Kurama^_^Sweet


Mesaje : 92
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : !~! AnImE wOrLd !~!

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeJoi Mar 17, 2011 1:26 pm

Intr-o padure ... Aleg personaj anime: Naruto.
------

Sambata,ora 18:21. Ma plimbam linistita,in regula,lipseam. Eram departe pe Marte.
N: - PAZEAAA!!!!!!
B: - Ce? intreb intorcandu-mi chipul. Ce sa vad? Nimic. Alb... *BOOM* Aruncata la mama mare. Dupa ce-am tzipat - cat oi fi tzipat - imi deschid ochii. "Ma aflam in locuri mai bune =.='' " Atarnam de-o creanga. Treaba era ca dupa acea lovitura care aproape m-a lasat fara picior,am ajuns direct aici sus.Bluza-mi..pardon,creanga-n bluza mea.
N: - Esti bine? Scuze ca am aterizat asa,nu te-am vazut! ^_^''
B: Si ridicandu-mi priverea...."Visez".
Sunt data jos de-acolo. Ma holbez la blondu' din fatza mea ca la un extra-..ce extraterestru?! Nici ca la ala. Doresc sa spun ceva,dar nu stiam ce....
N: - Stii? E periculos aici. Ai vazut ce s-a intamplat?! Unde stai? Si cum te cheama?!
B: Ce sa raspund,frate?! N-am cuvinte. Adica...N-am nici limba sa creez unele cuvinte si buzele-mi-s lipite. =.='' Intr-un sfarsit ii raspund la intrebari. Ma aduce acasa,eu ma prefac ca nimic nu s-a intamplat si ... " Ma uit prea mult la Naruto "

------
Sus In jos
http://rpgangel.3xforum.ro/
AndreeaC
Academy Student
AndreeaC


Mesaje : 5
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 27
Localizare : acasa, langa frigider o.o

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeLun Mai 23, 2011 8:42 pm

Eu si Sasuke, la cinema.Laughing

Mi-am cumparat o punga mare de popcorn,suc si altele ca sa nu mi se faca foame pe parcursul filmului.Asta da viata. Intru in sala,o incapere mare cu un ecran gigantic. Sunt cu o prietena buna,Alexa, care nu si-a luat mancare crezand ca ii voi da.Slabe sanse. Ne asezam pe penultimul rand, al patrulea scaun.Filmul incepe cu niste reclame. Isi bat cumva joc de noi?Langa noi s-au pus doi baieti.Cel de langa mine era un brunet,cu parul foarte negru,ochii la fel de inchisi la onix-ul, bine facut.Ca sa nu fac o impresie proasta i-am dat mancarea Alexei, sa nu zica ca sunt o nemancata si vad pentru prima oara o punga de floricele.Baiatul se aranja mai bine pe scaun si isi indrepta privirea spre mine.
- E foarte frumos afara,nu?imi zise el,apoi aruncandu-mi privirea catre el.
- Poate.De ce intrebi?il intreb ridicandu-mi o spranceana.
-Nu stiu,dar ar fi foarte frumos daca mi-ai da si mie un numar de telefon, sau daca nu pe al tau,pe al prietenei tale.
-Da da..cum sa nu.Slabe sanse, ii zic apoi atintindu-mi privirea catre marele ecran.
Off Andreea..nu trebuie sa o faci mereu pe inabordabila.
-Auzi? il intreb eu pe brunet.
- Destul de bine, imi raspunde el
-Mai vrei numarul meu?
-Pai da.De ce nu?Esti o fata draguta. zice ridicand ambele sprancene in acelasi timp
-Du-ma la MC!
Spre fericirea mea,m-a dus la MC ,spre fericirea lui i-am dat numarul de telefon si spre fericirea celor doi prieteni ai nostri, au ramas impreuna la film.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeLun Aug 22, 2011 6:05 am

Vai,ce-mi place topicul asta.Haideti ca fac si eu o incercare.

Intalnirea cu Sasuke-Partea 1:

Veneam extenuata de la antrenamentul de innot,si intru intr-o cafenea la intamplare.Purtam pe dedesubt costumul de baie visiniu,si deasupra o rochie simpla,alba,putin uda de la costumIn picioare am o pereche deslapi albi,si o geanta visinie pe umar.
Ma asez la o masa si ma uit in jur,vazandu-l pe...O,Doamne!Ala e Sasuke?Nu se poate!Si vine aici.Mamica mea!!!Ok,calm,femeie,ca nu e mare chestie.imi spun incercand sa ma linistesc.Sasuke se aseaza relaxat la masa si-si pune coatele pe masa,privindu-ma.
-Aa...buna.spun eu cu voce tremurata.
-Buna!spuse el zambind.Eu sunt...
-Sasuke Uchiha.spun eu visatoare.Eu sunt Oana.spun mai rosie ca o capsuna.
-Incantat,Oana.spuse si-mi saruta mana.O Doamne,femeie,nu lesina,Nu inca!imi spun eu.
-Uite-te-am observat cand ai intrat si esti tare draguta.Ma intrebam daca ai putea sa-mi dai numarul tau.continua el
-Si..sigur.spun luand o foaie si scriu numarul meu,apoi i-o dau.
-Mersi.Ne mai vedem,Oana.spuse si pleca.


Intalnirea cu Sasuke-Partea a doua.
-Andreea,daca nu cobori in urmatoarea secunda,te tund la zero.tip eu la prietena mea ca sa coboare mai repede,ca altfel intarziem la concertul Guild.Ea coboara pe scari grabita.
-Uu,ce sexy te-ai imbracat.spun eu vazand ca poarta o pereche de pantaloni mulati din piele neagra si un tricou visiniu decoltat.In picioare are o pereche de cizme negre cu toc cui de 15 cm.
-Nici tu nu esti mai prejos.spune ea zambind,uitandu-se la tinuta mea.Port o pereche de pantaloni foarte scurti din blugi si un maieu pana deasupra buricului negru,cu un trandafir pe el.In picioare am o pereche de sandale cu talpa ortopedica negre.
Iesim amandoua din casa si neurcam in masina mea,un Audi albastru,si ne indreptam spre sala unde are loc concertul.Ajungem si parcam masina,si cand cobor,imi ciocnesc portiera de masina de langa mine.
-O,scuze,scuze!imi cer eu scuze proprietarului masinii proaspat zgariate de mine.
-Oana,ne vedem in sala.spuse prietena mea cea mai buna si pleca in sala.
-O,nu-i nimic,Oana.spuse Sasuke coborand din masina cu care avusesem incidentul.
-Sa-Sasuke?E masina ta?
-Se pare ca da.spuse zambind.Hai,femeie,ramai in picioare.imi spun eu.
-Auzi,ce-ar fi sa lasam concertul si sa mergem undeva unde putem vorbi linistiti?intreba el,zambind fermecator.
-Si-sigur.spun luandu-l de cot si plecam impreuna...numai el stie unde,si numai eu stiu cat imi place situatia asta..


Stiu,e aiurea,dar asa mi-ar placea mie sa fie.:D
Sus In jos
Denissu-chan
Chiunin
Denissu-chan


Mesaje : 119
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/02/2010

Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitimeVin Noi 09, 2012 4:34 am

eu vs/ cu itachi
D : Deeeci scumpul meu ,Itachi, adu-m un suc *casc*
I : Du-te si serveste-te ! sau ia-ti singura!
D : Ai zis ceva ? * ochii de cutsu inocent*
I : Bine ma duc, unul natural de portocale
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutie cu un personaj anime ^_^ Empty
MesajSubiect: Re: Discutie cu un personaj anime ^_^   Discutie cu un personaj anime ^_^ Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutie cu un personaj anime ^_^
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaj preferat...feminin&masculin
» Despre anime
» Ranguri din anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect enemy :: Hello everybody :: Hai la discuti-
Mergi direct la: