Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Despre anime

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Nywa
Niukenin
Nywa


Mesaje : 2122
Reputatie : 38
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

Despre anime Empty
MesajSubiect: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 3:13 am

Cu mult timp in urma , o vulpe demon cu noua cozi a aparut . Cand o coada era miscata , putea secera munti si starni tsunami . Pentru a combate acest rau , oamenii au adunat ninja . Un singur ninja a sigilat monstrul in corpul unui nou nascut si a murit . Acest Ninja a fost cunoscut sub numele de Al 4-lea Hokage ... si cu moartea sa , a inchis puterile malefice ale vulpii cu noua cozi in trupul unui nou nascut ...... Numele acestui tanar copil este Naruto Uzumaki . Naruto spera ca intr-o zi va deveni si el un Hokage . Cei mai multi din satul sau il dispretuiesc si il considera o pacoste . Naruto provoaca numai scandal pentru a fi in centrul atentiei ; este ignorat deoarece satenii cred ca el este vulpea cu noua cozi . Dupa ce pica la examenul Chunin , Naruto este pacalit pentru a fura un pergament sacru pentru a deveni un Genin . Ajunge sa fie ranit grav , dar Iruka , profesorul sau , vine sa il salveze . Se intampla tocmai opusul si ajunge Iruka sa fie salvat de Naruto , si pentru asta i se da titlul de ninja oficial , de aici incepand calatoria lui pentru a ajunge Hokage .

În Naruto sunt în total 9 demoni cunoscuţi sub numele de Bijuus . Bijuus sunt bestii de o putere imensa, încărcaţi enorm cu Chakra. Fiecare Bijuus este identificat după numărul sau de cozi ( tails ). Astfel avem 3 Bijuus până acum: Kyuubi, vulpea cu nouă cozi ( the 9-tailed fox ), Shukaku, ratonul-câine cu o singură coadă ( the 1-tailed racoon-dog ), şi cel mai recent, Nibi , pisica cu două cozi ( the 2-tailed fox ). Jinchuuriki sunt gazdele ( hosts ) acestor bestii. Jinchuuriki sunt foarte importanţi deoarece sunt singura metoda prin care poate fi înfrânt un Bijuu (şi anume sigilarea spiritului malefic în corpul unui nou născut ).
Sus In jos
https://perfectenemy.forumgratuit.ro
▲™
Genin
▲™


Mesaje : 49
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/05/2010
Varsta : 26
Localizare : Din oraşul meu .

Despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 4:08 am

saracutul,trecut foarte trist:(dar este mult mai fericit pe la varsta de 10-11-12-13 ani;)
Sus In jos
http://narutofani.forumgratuit.ro/
kaiko kimy-chan
Jonin
kaiko kimy-chan


Mesaje : 132
Reputatie : 6
Data de inscriere : 20/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Daca iti spun, v-a trebui sa te omor.

Despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeMar Mai 10, 2011 8:14 am

Naruto cand era mic era mereu ignorat, insa pe parcursul serialului nu mai este singur. Isi face multi prieteni. Pe la 14-15-16 ani devine puternic si reuseste sa-l invinga pe Pain. Pacat ca si-a pierdut prietenul--Sasuke--. Chiar daca el o placea pe Sakura, eu cred ca sentimentele si le-a schimbat. Poate Hinata o sa aiba noroc. Pestisor
Sus In jos
● Lene
Genin
● Lene


Mesaje : 36
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 27

Despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 2:19 am

Iubesc animeul asta! E primul meu anime! Si va ramane mereu animel meu de suflet!
Mi-e rusine sa recunosc ca eram obsedata de el... Imi faucsem chiar si bandana...
Mergeam la judo [imi place] si faceam tot posibilul sa fiu ca si Naruto. Plangeam mereu la episoade si mi-e jena sa spun ca si acum cand moare cineva in Shippuden plang... [rareori plang cand e ceva din viata reala dar animeul e chiar "sensibilos" in shippuden]
In orice caz! Merita vazut chiar daca sunt multe episoade. xD
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Despre anime   Despre anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre accest desen?
» Ranguri din anime
» Discutie cu un personaj anime ^_^

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect enemy :: Animeuri :: Naruto-
Mergi direct la: