Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sasuke vs Itachi

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
sSoph
Academy Student
sSoph


Mesaje : 13
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/12/2010
Varsta : 27
Localizare : Blaj

Sasuke vs Itachi Empty
MesajSubiect: Sasuke vs Itachi   Sasuke vs Itachi Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 6:27 am

Itachi sau Sasuke?Pe cine alegeti?

Itachi s-a sacrificat pentru Sasuke de la inceput. Nu a avut puterea necesara pentru a-l ucide la fel ca pe ceilalti membri ai familiei asa ca si-a parasit satul, fiind constient de faptul ca fratele sau mai mic il va detesta pentru actiunile sale si va cauta razbunare. Iar calauzit de aceste sentimente negative, spera ca Sasuke sa devina puternic, ceea ce s-a si intamplat.
In momentul cand trebuiau sa se infrunte in lupta, Itachi practic s-a sacrificat pt Sasuke, transplantandu-i Mangekyo Sharingan.
Personal m-a impresionat foarte mult sfarsitul luptei dintre cei doi, mi se pare unul dintre cele mai emotionante episoade din tot anime-ul.
Imi place foarte mult Itachi, I admire his behaviour and he's one of my favourite characters. Beside this, I think he's the hottest guy in Naruto Shippuuden.
On the other hand, Sasukem-a dezamagit profund. A pus razbunarea mai presus de orice, si nu s-a gandit la consecinte. Probabil ca as fi facut la fel,avand in vedere trecutul lui si cat a suferit dar nu cred ca as ajunge chiar la aceasi concluzie,si-a dezamagit prieteni si i-a raniit fara sa se gandeasca.
Desigur.. nu cred ca Itachi este mai sfant,dar nu pot sa tresc peste faptele lui Sasuke,sincer m-a dezamagit profund!
Sus In jos
Nana Honjo
Niukenin
Nana Honjo


Mesaje : 234
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/07/2010

Sasuke vs Itachi Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke vs Itachi   Sasuke vs Itachi Icon_minitimeVin Dec 10, 2010 4:57 am

Sunt de acord cu tine sSoph desi nu intru-cu totul, si pe mine m-a lasat impresionat lupta dintre ei doi, chiar ma bufnise plansul ( sunt sensibila TT_TT) desi.... nu stiu de ce.... dar parca Sasuke are ceva in el ce fratisu nu avea... nu stiu ce e acel ceva... doar ca... desi vrea sa se razbune el a facut bine indepartandu-se de prietenii lui fiindca daca ar fii stat langa ei i-ar fii ranit mai rau dar ar fii meritat o sansa, desi nu cred ca Naruto ar fii mers cu Sasuke sa se razbune pe sat ci doar pe cei vinovati... eu una l-as alege pe Sasuke in ciuda intamplarilor.
Sus In jos
● Lene
Genin
● Lene


Mesaje : 36
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 27

Sasuke vs Itachi Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke vs Itachi   Sasuke vs Itachi Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 2:21 am

Itachi! Deoarece mereu a incercat sa il protejeze pe Sasuke si in ciuda lucururilor rele el ar eo inima curata. Spre deosebire de Sasuke care are o inima intunecata de razbunare si cruzime.
Sasuke a fost mereu orb... Nu si-a dat seama de nimic pana in ultima clipa...
Apoi regreta totul. Si din nou ura il stapaneste...
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Sasuke vs Itachi Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke vs Itachi   Sasuke vs Itachi Icon_minitime

Sus In jos
 
Sasuke vs Itachi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Naruto vs Sasuke

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect enemy :: Animeuri :: Naruto-
Mergi direct la: