Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Am visat ceva si vreau sa aflu >_>

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Denissu-chan
Chiunin
Denissu-chan


Mesaje : 119
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/02/2010

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 7:00 am

Pai ori de cate ori aveti un visulet si doriti sa va impartasiti ideea, scrieti aici.
Daca vreti sa stiti ce inseamna intrebati sau cautati pe net si scrieti aici ca inseamna cutare.
Asa poate mai aflu si eu ceva >_>
Sus In jos
yumyum.cherry^^v
Airbender
yumyum.cherry^^v


Mesaje : 447
Reputatie : 2
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Land of Death, Land of Cookies and Land of Happiness(sometimes I'm there)

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 4:40 am

Cand eram mica numai caini visam alergandu-ma, muscandu-ma, incercand sa ma omoare, ciudat nu? :?:


Caine - Semnificatie si interpretare in vise
semn de pericol daca urla;
daca pierzi un caine, in vis, e prevestire de nenoroc, a visa ca te joci
cu un caine, e semn ca vei suferi o pierdere;
daca visezi ca se bat doi caini, inseamna ca ai doi prieteni falsi;


prietenie, iubire credincioasa;
- alb- cunostinta placuta;
- care te latra- suparare;
- care te musca- griji mari;
- ciobanesc- noroc sanatate
, avere mare;
- conducand un orb- vesti interesante;
- cu ciolan- iubire si sinceritate;
- daca te-ai facut- succes la fete;
- daca iti apatine- credinta;
- daca te intarati- esti certaret;
- daca te musca- dusmani periculosi, nenorocire;
- de vanatoare- intamplare fericita, prieteni crediciosi, castig la jocurile de carti
;
- fluierand un- prietenie puternica;
- galben -ruina casei;
- indraznet- pericol, atentie in jur;
- intaratand- suparare cu un dusman;
- latrand- intristare cu un dusman;
- latrand seara- avertisment asupra ghinionului, pericol imediat;
- mai multi- zgarcenie, atacuri dusmane;
- mari- dusmani multi rauvoitori;
- mici- prieteni mici si credinciosi, amici;
- multi- barfitori si rauvoitori te vor supara;
- multi de te latra- saracie;
- multi si mici- prieteni buni;
- mancandu-te- pierderi materiale, cearta in familie
pentru mostenire, boala;
- musca- iti faci viata grea;
- negru- tradarea prietenilor;
- omorand- paguba;
- primind in dar- te vei bucura de o avere straina;
- prins de hingher- pericol mare;
- ranit- paguba;
- roscat- discordie;
- scapat de la hingher- deficiente sentimentale;
- schimbandu-te in- dusmanie, teroare intemeiata;
- urland- prieteni in care sa nu ai incredere;
- urland cu botul in sus- incendiu, boala, moarte;
- un singur latrat- acoperirea unui pericol;
- urmarit de hingher- mare pericol;
- vazand- dorinta de iubire.

caine latrand, vei avea o suparare;
caine repezindu-se la tine si muscandu-te - boala inseamna, dar si atacuri din partea dusmanilor;
caini multi la un loc, haita de caini- ai multi inamici, multi oameni te vorbesc de rau;
caine urland de vei visa, prevestire de rele inseamna;
caini multi latrandu-te - prevestire de saracie;
caine de vei primi in dar- castig inseamna;
de vei visa ca omori sau ranesti un caine inseamna ca iti vei invinge un dusman.
Sus In jos
dark angel
Academy Student
dark angel


Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2010

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 8:15 am

wow sunt multe chestii si faza cu cei doi caini care se bat si prietenii falsi e adevarata am patit-o si eu si s-a dovedit ca am priteni falsi..mama ce imi venea sa ii bat dar mam abtinut cu greu..
Sus In jos
yumyum.cherry^^v
Airbender
yumyum.cherry^^v


Mesaje : 447
Reputatie : 2
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Land of Death, Land of Cookies and Land of Happiness(sometimes I'm there)

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 9:41 am

Daca mai gasesc mai pun.. care dintre aceste animale ati visat?

21. Ciocănitoarea. Dacă visaţi că vedeţi o ciocănitoare, aceasta simbolizează sârguinţa la muncă. Succesul va veni numai printr-o muncă asiduă. Rămâneţi pe poziţii.

22. Cockerul. Dacă visaţi un cocker, aceasta înseamnă că vă veţi bucura de compania unui prieten credincios şi de armonie în toate relaţiile.

23. Cocorul. Semnifică faptul că înţelepciunea şi spiritul iscoditor reprezintă cheia pentru progresul vostru. Visele cu cocori simbolizează fericirea, dragostea maternă şi bunăvoinţa. Aveţi grijă de cei apropiaţi şi dragi vouă.

24. Cocoşul. Dacă visaţi un cocoş, aceasta înseamnă naşterea unor noi idei. Dacă auziţi un cocoş cântând, aceasta vă aduce o mare prosperitate şi veşti bune. Mai înseamnă că veţi avea parte în curând de o mare ocazie.

25. Coţofana. Semnifică norocul şi aduce fericire, avere şi mulţumire pe plan conjugal. În cazul în care cântă, veţi primi veşti bune – veţi avea o ocazie de a sărbători.

26. Crabul. Visele cu crabi înseamnă perseverenţă şi tenacitate. Mai înseamnă şi un venit bun. Crabii sugerează capacitatea de a respinge relele intenţii ale altora.

27. Curcanul. Semnifică faptul că veţi avea parte de hrană, îmbrăcăminte şi lucru, însă feriţi-vă de la a-i bârfi pe ceilalţi.

28. Delfinul. Înseamnă că veţi fi apreciaţi pentru o treabă bine făcută. Veţi face paşi uriaşi înainte prin capacităţile voastre intelectuale. Dacă visaţi că sunteţi în spatele unui delfin, aceasta semnifică o mentalitate optimistă.

29. Dragonul. Este simbolul suprem al energiei yang. Dacă visaţi un dragon, acesta este un semn de bun augur. Vă veţi bucura de noroc şi avere. Vă prezice fericire şi succes.

30. Elefantul. Indică demnitatea şi distincţia. Dacă vă culcaţi frământaţi de o problemă, elefantul este cheia către cunoaştere şi adevăr. Dacă visul vostru se desfăşoară într-un circ, veţi fi înconjuraţi de oameni fericiţi şi iubitori.

31. Fenixul. Este întruchiparea spiritualităţii şi prevesteşte multe oportunităţi. Norocul este pe cale să-şi facă apariţia. Veţi avea capacitatea să treceţi peste adversităţi.

32. Fluturele. Fluturii indică o schimbare majoră în viaţa cuiva şi un nou mod de a gândi. Un fluture viu-colorat înseamnă că veţi face o impresie bună la o şedinţă importantă.

33. Foca. Dacă vedeţi o focă în vis, aceasta sugerează folosirea credinţelor spirituale în viaţa de zi cu zi. Mai indică mulţi prieteni loiali şi siguranţa că sunteţi iubiţi.

34. Furnica. Vă puteţi aştepta la un progres în afaceri, cu ajutorul previziunii, organizării şi muncii în echipă. Cooperaţi cu ceilalţi pentru a vă atinge ţelul. Vă veţi bucura de reuşită.

35. Gazela. Dacă vedeţi o gazelă în vis, aceasta indică bucurie, dragoste şi afecţiune adevărată. Este minunată pentru cei îndrăgostiţi – înseamnă că iubirea lor este împărtăşită.

36. Găina. Înseamnă că ceea ce vă doriţi se poate îndeplini cu uşurinţă, precum şi noroc în dragoste şi bucurii – fericire în toate aspectele vieţii voastre. O găină clocind ouă înseamnă că puteri supranaturale vă păzesc comorile.

37. Gărgăriţa. Dacă vedeţi o gărgăriţă în vis, aceasta înseamnă noroc şi mulţumire la serviciu. Veţi câştiga bunăvoinţa şefilor şi a colegilor. Mai poate însemna şi o slujbă nouă.

38. Gâsca. Denotă o călătorie lungă, plină de noroc. Înseamnă că vă veţi atinge ţelul. Dacă gâsca este în iarbă, semnifică fertilitatea şi succesul. Dacă înoată, reprezintă sporirea treptată a averii.

39. Girafa. Reprezintă încercarea de a vedea imaginea de ansamblu. Înseamnă că ar trebui să vă vedeţi viaţa dintr-o perspectivă mai amplă şi să vă daţi seama care sunt lucrurile de căpătâi.

40. Greierele. Dacă vedeţi un greiere în vis, acesta înseamnă loialitatea faţă de principii. Mai simbolizează protecţia de înjunghierile pe la spate şi de maşinaţiunile de la muncă.

41. Hiena. Hiena din vis se referă la cineva din mediul vostru de lucru care este înzestrat cu simţul umorului, dar trebuie să vă feriţi de planurile sale ascunse. Aţi putea avea de suferit dacă sunteţi prea încrezători.

42. Homarul. Dacă visaţi homari, se anunţă mari favoruri şi bogăţii. Mai înseamnă că în curând aţi putea primi o mare onoare sau un titlu.

43. Iepurele. Visele cu iepuri simbolizează fidelitate în dragoste, noroc în parteneriate şi în întreprinderile de afaceri. Iepurii albi semnifică un partener credincios, iar iepurii ce se joacă indică faptul că fiii voştri vă vor aduce bucurii.

44. Lebăda. Prevesteşte succes, o mentalitate pozitivă şi experienţe foarte plăcute. Dacă lebăda este pe un lac sau un iaz, indică un viitor aducător de prestigiu, demnităţi şi avere, precum şi de tihnă şi o stare bună de sănătate.

45. Leul. Semnifică nobleţea, tăria de caracter şi valorile militare. Folosindu-vă capacităţile intelectuale, veţi dobândi victoria. De asemenea, veţi câştiga o prietenie valoroasă.

46. Libelula. Visele cu libelule simbolizează schimbări. Dacă libelula aterizează pe corpul vostru, atunci veţi primi veşti pozitive de la cineva aflat departe de casă.

47. Licuriciul. Dacă visaţi sau vedeţi licurici, aceasta înseamnă că veţi beneficia de flash-uri de inspiraţie şi iluminare spirituală. Deschideţi-vă mintea către cunoaştere, şi creativitatea voastră va fi sporită.

48. Liliacul. Sugerează folosirea înţelepciunii şi a intuiţiei în toate aspectele vieţii. Abandonaţi vechile obişnuinţe şi adoptaţi o nouă concepţie pentru propria dezvoltare personală. Liliecii simbolizează abundenţa.

49. Măcăleandrul. Denotă o renaştere a ideilor şi momentul potrivit pentru dezvoltare (de exemplu, un nou început, o nouă oportunitate, o revigorare spirituală).

50. Măgarul. Răbdarea şi tenacitatea vă aduc succes în întreprinderile voastre, fie că sunt pe planul afacerilor sau pe cel amoros. Dacă visaţi că duceţi un măgar de căpăstru, simbolizează capacitatea voastră de a-i convinge pe alţii.

51. Mânzul. Dacă visaţi un mânz, acesta înseamnă noi întreprinderi şi o energie proaspătă. Mai sugerează şi un nou început sau o a doua şansă.

52. Melcul. Semnifică adoptarea unei atitudini precaute şi mulţumirea de sine. Dacă aţi observat o spirală bine formată orientată spre dreapta, aceasta aduce foarte mult noroc.

53. Mielul. Simbolizează banii şi prieteniile durabile. Dacă zburdă pe un câmp înverzit, aceasta înseamnă mulţi prieteni. Dacă îl duceţi în braţe, indică o creştere a averii cu ajutorul strădaniilor şi sârguinţei.

54. Musca. Dacă visaţi că omorâţi muşte, înseamnă că vă veţi recăpăta onoarea şi veţi fi în stare să recâştigaţi inima persoanei dorite.

55. Oaia. Dacă visaţi o oaie, aceasta simbolizează succesul obţinut prin planuri bine ticluite. Mai înseamnă că trebuie să respectaţi uzanţele.

56. Ogarul. Dacă visaţi un ogar, acesta simbolizează surprize plăcute. Ogarii mai înseamnă şi o creştere a ritmului – aşa că ar fi bine să mai încetiniţi motoarele.

57. Omida. Reprezintă o perioadă de transformare sau una de pregătire. Semnifică un stadiu vital în dezvoltarea voastră personală. Descoperiţi-vă potenţialul ascuns.

58. Oul. Este un semn excelent, indicând abundenţa. Aduce ceva nou în viaţa voastră. Un cuib plin cu ouă aduce câştiguri pe plan financiar. Ouăle viu-colorate indică sărbătorirea unui eveniment fericit în familie. Dacă mâncaţi ouă în vis, aceasta înseamnă că starea de sănătate vi se va ameliora.

59. Păianjenul. Dacă urcă pe un perete, înseamnă că dorinţa vi se va îndeplini. Dacă îşi ţese pânza, înseamnă că veţi fi promovaţi. Un păianjen mare care stă pe un telefon indică faptul că veţi afla veşti bune pe această cale. Cu cât este mai mare păianjenul, cu atât este mai bine pentru voi.

60. Pantera. Visele cu pantere simbolizează temeritatea războinică. Inamicii voştri vor eşua în încercarea de a vă face rău. Noaptea este momentul în care vă aflaţi în formă maximă.

Sus In jos
StarBoy09
Genin
StarBoy09


Mesaje : 84
Reputatie : 3
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 30
Localizare : Lugoj

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 8:26 am

Deci vis mai ciudat ca mine nu cred ca a avut nimeni:)),am visat ca eram pe o bicicleta si fugeam de armata ei erau cu:masini,tancuri,elicoptere si nu ma puteau prinde,cand m-am trezit am inceput sa rad:)

Dar tot imi amintesc un vis de cand eram mic era ceva de genul:Am visat exact locul in care eram(era identic ca in realitate) si in spatele casei in umbra se vedea un fel de vampir,am ramas socat cand m-am trezit,are cineva vre-o idee?.Have fun!
Sus In jos
yumyum.cherry^^v
Airbender
yumyum.cherry^^v


Mesaje : 447
Reputatie : 2
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Land of Death, Land of Cookies and Land of Happiness(sometimes I'm there)

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 10:59 am

well.. care a fost ultimul film la care te-ai uitat, carte sau la ce te-ai gandit ultima oara?

ar putea fi asta, sau pur si simplu ai visat... dar ma gandesc ca te-ai gandit tu la ceva, nu ca ai vrut, incontrolabil sau ai vrut, nu stiu :lol!:

Sus In jos
Denissu-chan
Chiunin
Denissu-chan


Mesaje : 119
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/02/2010

Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitimeMar Dec 14, 2010 8:22 am

Am visat ca ma certam cu Annyoin orange. Asta patesc daca ma uit prea mult la el, Si ma certam pe nu stiu ce portocala, ca eu vroiam so mananc iar orangeul facea misto de mine. >_<
In cele din urma nu stiu ce am facut si la nervi am luat orangeul si lam aruncat pe geam si el tipa cum are voce aia ascutita. :]]]
Apoi miam halit portocala. XD
Sus In jos
Continut sponsorizat





Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Empty
MesajSubiect: Re: Am visat ceva si vreau sa aflu >_>   Am visat ceva si vreau sa aflu >_> Icon_minitime

Sus In jos
 
Am visat ceva si vreau sa aflu >_>
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect enemy :: Hello everybody :: Hai la discuti-
Mergi direct la: