Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Bun venit pe Perfect Enemy si sper sa va distrati in voie, dar mai intai, dati o raita pe la reguli ^.^

P.S. Bara de warm imi sta la dispozitie Blushing:)
Perfect enemy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Clanurile din Naruto

In jos 
AutorMesaj
Nywa
Niukenin
Nywa


Mesaje : 2122
Reputatie : 38
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki group

Clanurile din Naruto Empty
MesajSubiect: Clanurile din Naruto   Clanurile din Naruto Icon_minitimeSam Oct 09, 2010 7:59 am

Clanurile din Naruto. Voi pune ceva istoric si cativa din membri. Abilitatea sau cum arata lor, simbolul si eroul sau eroi din anime, ce poseda acest kekkei-genkai, in poze^.^
Sa-i dam drumul

I Uchiha clan:

A fost considera cel mai puternic clan din Konohagakue, inainte ca Itachi sa se joace cu sabia si sa isi masacreze intregul clan - Masacrul din Texas in varianta Konoha =_=". Fondatori clanului sunt Madara si Izuna Uchiha. Kekkei-genkai-ul lor este oculat si se manifesta prin facerea ochilor rosu, cu un cerc in jurul pupilei si trei puncte pe cercul respectiv. Are puterea de a citi toate miscarile si jutsurile oponestului, ca posesorul sharingan-ului sa le poate combate usor. Tare nu? Ce n-as da sa am sharingan la teste, ca mi-am fi usor.
What ever. Cum am mentionat ca Nevastuica s-a jucat de-a Masacrul din Texas pe viu, i-a masacrat membri clanului, lasandu-l pe plodul de SAsuke - aici imi iau omorul de la fanele sale - in viata. Sasuke s-a dus dupa el si i-a tras o bataita zdravana, bagandu-l in incostienta, ucigandu-l.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Sharingan eye
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Simbolul clanului Uchiha
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Sharingan-ul cu cei trei posesori ai sai Kakashi, Itachi si Sasuke - eroii

II Aburame clan:

Clanul Aburame este un clan mai ciudat dupa parerea mea. De ce? Ca sa stai pe langa ei, vei avea nevoie de pesticid controa insectelor, fiindca ei controleaza insectele si le permite sa locuiasca in trupul lor - brrr, creepy T.T
Ei nu au suferit vreun masacru, deci nu prea am ce sa spun despre ei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => kekkei-genkai-ul lor sa spun asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Shino cu paduchi sai T.T

III Hyuuga clan:

Hyuuga clan, este cel mai batran si la fel de puternic in Konohagakure, ca cei din Uchiha clan. Cei din acest clan, se naste cu Byakugan, un kekkei-genkai ocular, foarte puternic, ce iti permite sa vezi sistemul de chakra din corpul oponentului si sa il ataci in asa fel incat sa il blochezi sau sa il ucizi..
In concluzie, enerveaza un Hyuuga si ai pregatit sicriul. Ei pot vedea la 360 de grade - marfa - si pot vedea la mari distante. Aici nu s-au facut masacre :-"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Byakugan eye
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Hyuuga symbol - cica asta este, dar habar n-am
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Neji si Hinata byakugan. Nu as vrea sa fiu intre astia doi, cand se lupta T.T

IV Inuzuka clan:

Ce face acest clan? Pai - fara pai - Inuzuka clan sau Inuzuka family, este un clan cu totul special, fiindca toti membri din clan au o potaie sau trei potaii cu purici, care lupta alaturi de stapani lor in misiuni. Grija celor din Inuzuka, ar fi sa nu le moara caini, ca astfel sunt si ei omorati sau alungati. Ei pot sa combine diferite atacuri si sa iti apara in fata ta mai ditai Cerberul din mitologie. Inuzuka clan locuieste in Konohagakure.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Combinarea de chakra intre Kiba si Akamaru
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Inuzuka simbol - cica asta este simbolul lor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] = > Kiba si Akamaru

V Yamanaka clan:

Yamanaka clan, este un clan din Konohagakure, al carui kekkey-genkai le permite sa intre si sa citeasca sau sa controleze mintal oponenti. Acest clan are o florarie in Konoha, iar Ino este mereu in conflit cu Sakura, fiindca atat de mult de iubesc, incat daca ar putea, ar distruge una cu cealalta jumate din Konoha =_=

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => transferul mintii, unul dintre principale jutsu-ri ale clanului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Yamanaka simbol
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] => Ino Yamanaka - sa stea departe de creierul meu

End part 1 ^.^
Sus In jos
https://perfectenemy.forumgratuit.ro
 
Clanurile din Naruto
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Demoni din Naruto
» Naruto vs Sasuke
» Cate jutzu-uri din Naruto stiti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect enemy :: Animeuri :: Naruto-
Mergi direct la: